Hakkımda

Özkan Öner

Adım Özkan Öner. Şu anda Türkiye Basketbol Federasyonu’nda Full Stack Developer olarak çalışmaktayım. Anadolu Üniversitesi’nde Yönetim Bilişim Sistemleri öğrencisiyim.

2008 yılında lise eğitimine başladığım lisede yazılım hayatına adımımı attım. Lisenin son dönemlerinde staj yaptığım firmada çeşitli front-end ve back-end işler yaptım. Daha sonra aynı firmada staj süresi dahilinde takım lideri pozisyonuna yükseldim ve çalışmaya devam etmem için teklif aldım.

Daha sonra birkaç firmada web tasarım & yazılım konusunda çalışmalar yaptım. 2014 yılında bir firmada Front-end Supervisor olarak tasarımlar ürettim. Bu firmadan sonra bir süre freelance olarak çalıştıktan sonra Uludağ Sözlük & İnci Sözlük bünyesinde back-end developer olarak bir süre daha çalıştım. Daha sonra askerden önce son çalışmış olduğum 29 Mayıs Üniversitesi’nde 2015 yılı ocak ayında işe başladım. Başladığım günden beri tek başıma üniversitenin tüm yazılım ve web ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yaptım. İş Takibi, Kargo Takibi, Online Ödeme, Online Öğrenci Başvurusu, Active Directory şifre sıfırlama gibi yazılım üretimi harici üniversite web sitesi, bölüm siteleri ve ek siteler yaparak tek başıma tüm web süreçlerini yürüttüm.

2019 yılında Türkiye Basketbol Federasyonu bünyesinde çalışmaya başladım. Basketbol Yönetim Sistemi adını verdiğimiz projeyi hayata geçirdik. Bu projenin yanında Kulüp Bilgi Formu ve birkaç ufak online başvuru formunu yaptık.